Bachovy květové esence pro muže

Posted by Zuzana 13/06/2016 0 komentář Bachovy esence,

Ať už je to výsledek jejich výchovy nebo zděděné tendence k většímu riskování, muži obecně věnují méně pozornosti svému zdraví než ženy. Také platí, že muži se zdráhají přiznat, že potřebují pomoc se svým zdravím, a to navzdory tomu, že trpí následky nezdravého životního stylu.

Cílem Bachovy terapie je podporovat a udržovat duševní a emocionální zdraví ve všech situacích a fázích života. Potýkáte-li se s určitým problémem, tak vám pozitivní myšlení a emocionální zdraví přispějí k rychlejší úlevě.
Muži ve středním věku se často začnou ohlížet za uplynulými lety života a přemýšlí, zda dosáhli svých snů a také mohou začít pociťovat, že čas se krátí. To může vést k úzkosti, depresi a po fyzické stránce se začne projevovat únava. Je-li emocionální stav příčinou celého problému, pak mohou být Bachovy květové esence obzvláště účinné.

Bachovy kapky lze namíchat na míru pro každého např. z těchto esencí:
· Walnut je velmi účinný, chceme-li dosáhnout změny k lepšímu; aby se staré a nechtěné způsoby života snadněji staly minulostí
· Larch pomáhá se ztrátou sebe/důvěry
· Elm je pro ty, kteří mají pocit, že jsou přetíženi nadměrnou zodpovědností
· Wild Oat je určen pro ty, kteří jsou nespokojeni s tím, že nemůže najít hodnotnou a naplňující roli v životě
· Mimulus pro strach stárnutí
· Oak pro muže, kteří přehlížejí krizi středního věku, nevěnují ji pozornost a i nadále se dřou v práci; moment zhroucení nastává sice později, ale je těžší

Bachovy esence Vám pomohou, abyste byli sami sebou, dostali se zpět na správnou kolej a věděli kdy a jak se správně rozhodnout.

Dále se častěji u mužů než u žen objevuje vypadávání vlasů, které může být příznakem stárnutí, ale roli zde hraje i dědičnost či onemocnění. Dalším faktorem je stres a zbytečné negativní myšlenky, kterých se muži často nemohou zbavit. Jsou to myšleny, které se stále dokola točí v hlavě, ve dne, v noci a problém se zhoršuje. Zde je vhodná kombinace esencí
White Chestnut (pro lidi, jimž znepokojivé myšlenky zabraňují prožít kvalitní život) a Agrimony (pro lidi, kteří skrývají své duševní mučení za veselým obličejem; Jsou to lidé, kteří dělají vtipy o své plešatosti, ale v noci kvůli tomu nespí).

Sdílejte svůj názor